10 סיבות לרקוד כאשר את בהריון

תוכן עניינים

1. 10 סיבות לרקוד כאשר את בהריון

10 סיבות לרקוד כאשר את בהריון, ישנן סיבות רבות לכך שאנשים שונים מתרבויות שונות ברחבי העולם בוחרים לרקוד כשזה מגיע לריקוד. במאמר הבא, נחקור כמה מהסיבות הרבות לכך שכל כך הרבה אנשים רוקדים ברחבי העולם, ועשויות לתת לך מוטיבציה חדשה לרקוד בזמן שאת בהריון. חשוב לציין, פעילות גופנית במהלך ההריון מומלצת מאוד ליתרונות הבריאותיים של האם והעובר כאחד.

2. לרקוד למען הדת

דתות רבות ברחבי העולם ולאורך ההיסטוריה השתמשו בריקוד כדי לכבד את האלוהויות שלהן, לחגוג עונות, ופשוט כביטוי חיצוני של שמחה. לנצרות יש תחושה מעורבת בכל הנוגע לריקוד. דתות מסוימות דוחות בדרך כלל ריקוד מכיוון שהן מאמינות שריקודים חברתיים שונים מובילים לפעולות או מחשבות אסורות, בעוד שדתות נוצריות אחרות מאמינות שלריקוד יש זמן, מקום ומטרה. יש אנשים שאפילו משלבים ריקוד בטקסים הדתיים שלהם (כמו חתונות). רובם יסכימו שריקוד הוא עניין של אמונה אישית, שכן לכל דת ועדה צפויה ויכוח סוער בנושא זה.

הריקוד הדתי של ההינדואיזם הוא צורה בסיסית של פולחן לכל היבטי האלוהות. צורת ריקוד זו מכונה לעתים קרובות באופן שגוי ריקוד הודי קלאסי, אם כי במציאות זוהי צורת פולחן. לאלים שונים יש ריקודים שונים מכיוון שלכל אל יש העדפות שונות.

אפילו לאסלאם יש גרסה משלו לריקוד פולחן. אנשים שמתרגלים צורה זו של ריקוד פולחן נקראים לעתים קרובות סגפנים מסנוורים.

10 סיבות לרקוד כאשר את בהריון
10 סיבות לרקוד כאשר את בהריון

3. ריקוד קרב

זוהי צורת ריקוד עתיקה שהחלה עם התכוננו של הספרטנים לקרב. סגנון ריקוד זה שימש על ידי מדינות ותרבויות רבות לאורך ההיסטוריה וברחבי העולם כדי להכין, לאמן ולשפר את המורל של הלוחמים לקראת הקרבות הקרובים. אף על פי שכבר לא נהוג לרקוד לקראת קרב, אי אפשר לשכוח את ההיסטוריה והטקסים של ריקוד הנשק, ונהוג לכבד את נוהג העבר באירועים פולחניים עד היום.

4. ריקוד שבטי אינדיאני

ראוי גם לציין שהשבטים האינדיאנים נהגו לקרוא לזה ריקודי מלחמה, אולי אותם ריקודי נשק שיש להם היסטוריה ארוכה ואצילית ברחבי העולם. לשבטים שונים יש ריקודים משלהם כדי להתכונן לקרב עם שבטים אחרים, להתכונן לציד המוני או להתכונן להגן על עצמם מפני פלישה.

מלחמה או קרב צמוד הם לא הסיבה היחידה שבגללה שבטים אינדיאנים רוקדים. לריקוד יש תפקיד חשוב בסגידה לאלוהויות שונות, טקסים שבטיים או ביטויי תפילה אישיים, שמחה או קבלה של הטבע והשתלבות עם העולם הסובב אותם. הריקוד הוא מרכזי במסורת ובתרבות האינדיאנים. תיפוף הוא חלק מהותי בריקוד האינדיאני. פעימות התופים מניעה את הקצב והעוצמה של הריקוד.

5. ריקוד תחרותי

אנשים בכל רחבי העולם מתחרים בעוז בצורות שונות של ריקוד. מצורות ריקוד מזדמנות ועד לצורות ריקוד רוחניות, תחרויות אינטנסיביות ומתמודדים מבלים לעתים קרובות את כל חייהם ואת הרוב המוחלט של זמנם הפנוי בשכלול ושכלול צורת הריקוד הספציפית שלהם. בריקוד תחרותי, ישנם שופטים השופטים ביטוי אמנותי, כישורים טכניים, עקביות או ביצוע של לבוש ותנועות. אלה שהם רקדנים תחרותיים חייבים להיות מחויבים למלאכתם כדי להישאר בכושר טוב בתחומם.

כמובן, אין שום דבר רע בכך שחלק מהאנשים רוקדים רק בגלל שהם רוצים. אין באמת סיבה רעה לרקוד אלא אם כן נאלץ לרקוד בניגוד לרצונך. אחרת, כשזה מגיע לריקוד, הסיבה הכי טובה לרקוד היא בגלל שהמוזיקה לא מותירה לך ברירה אלא לרקוד.

Leave a Reply