על ספר תהילים

נמצא בכל חנות ספרים, הוא קטן ועוצמתי, נמצא גם במהדורת כיס, מתלווה אלינו לכל מקום, אפשר להשתמש בכל הזדמנות.  כתב אותו דוד המלך הוא היה מקובל גדול. הוא כתב 150 שירים הכוללים את כל המצבים כך שכל אחד שקורא יכול למצוא בו את עצמו ומרגיש שזה ממש נוגע ללבו ולנשמתו. הוא ספר מאוד מיוחד שנכנס ישר אל הלב. הכוח שלו בתיקונו. וזה לא קשור אם אדם דתי או לא. כי כל שיר מעורר באדם קשר ישיר עם המחבר.  לכן השירים כל כך מיוחדים. אם אנחנו קוראים ורוצים להיות באותו תהליך שהיה דוד המלך בזמן שכתב בהשגה זו מקפצה עבורנו להגיע לכוח שמושך אותנו לאותו מצב נעלה שנקרא "משיח בן דוד". ספר תהילים הוא ספר מיוחד, מציל אותנו מכל מצב. מכל סיבה שהיא שאני מרגיש מצוקה וצורך לבקש, להתפלל, להתחנן, לדרוש, או אפילו במצב נטרלי שלא חסר לי כלום אלא פשוט רק רוצה להודות, להלל ולשבח.  

יש לו סגולה נפלאה שאפילו אם אני פותח את הספר סתם ככה באיזה דף מקרי כבר משהו מתעורר בי. אני נמצא באותה מערכת מילים ומיד יש תגובה של הלב שלי להתקשר למערכת הכללית שאני שייך אליה. ברגע זה שהלבבות שלנו מחוברים יחד אני מקריב את האגו שלי להעלות את האדם שבי מעל היצר הרע לטוב. להפוך את כוח הרע שבי לכוח הטוב על ידי האור. וכך אנחנו קונים יחד אהבה הדדית ככלי אחד לכל העם. לכן אנחנו משתמשים בספר תהילים. כדי שנוכל להתקדם לחיבור ויישום מטרת הבריאה.

מה המיוחד בספר תהילים משאר הספרים הקדושים ואפילו מהספר – ספר הזוהראף אחד לא מתאר את קשר האדם לתיקון, לשייכות למערכת הכללית, כמו תהילים שנכתב מעומק הלב.  רק דוד המלך ידע לכתוב לנו כך שנוכל לממש את המלכות שמסמלת את העבודה של כל העם שצריך לעבור את כל הצרות להעלות כנגד יצר הרע להפוך לטוב. כך שכל אחד יכול למצוא את המשפטים המיוחדים שאליהם הוא מרגיש קרוב מאוד שעוזרים, תומכים, מחזקים, מחברים ומחממים.

על ספר תהילים