או אחדות או …

תגידו, ראיתם פעם מישהו הדומה למישהו אחר? בתכונות, בהתנהגות, בהתפתחות, בחינוך שקיבל, בהרגלים, בדעות? לא. איך יכול להיות ששני אנשים בעלי דעות שונות, אופי וחינוך שונים, ובכלל ייחודיות אחרת, יסכימו על דבר זה או אחר. ואם יסכימו על משהו אחד, ודאי על דברים אחרים אינם מסכימים. נכון.

אז מה עושים? עד מתי נחווה את האנדרלמוסיה הזו, של מאבקים, פילוג, מלחמות, כוחות עצומים שליליים המרעידים את כל המערכת בה אנחנו חיים?

המצב הולך ומחריף, היום זה הר הבית, אתמול טרור, בעיות בתחומי החיים, והבעיה העיקרית של האנושות, הדפרסיה. היתכן שכל פאר היצירה לשם כך נוצר? היתכן שאין "הנהלה" לכל הכאוס הזה? או שמא אלה מנהיגי העולם? ודאי שלא הם. גם להם אין פתרונים, כי אם היו, היינו רואים התוצאות לנגד עינינו, בחיים טובים הרמוניים ונפלאים.

אם כן, מהו הפענוח לכל מה שקורה וכיצד עושים את הצעד הבא? מהו המפתח לכל ההיגוי הזה, האישי והעולמי? על מנת לפענח מפה, צריך מקרא, צריך להבין מהם הכוחות הפועלים, ומהי המטרה. נשמע הגיוני. ודאי. אחרת, איך אפשר להבין לאן מועדות פנינו? האם חיינו הקצרים ומלאי המכאובים, הם הם המטרה של היותנו פה?

המפתח נמצא במדע המתאר את הכוחות הפועלים בטבע, את הכוחות הפועלים באדם, ואת הדרך כיצד ללכת צעד אחר צעד, בצורה בטוחה ומבוררת, ולהתקדם אל עבר הטוב. חכמת הקבלה נותנת לאדם את המושכות, והוא מתחיל להנהיג את חייו. הרי לא יעלה על הדעת שיש בריאה ללא מנהיג. וכדי להנהיג יש להכיר את המערכת כולה והמתרחש בה.

חכמה זו היתה נסתרת שנים, מאחר והדורות לא היו מוכנים. בימינו, כל אדם יכול ללמוד, להבין ולהשיג את ניהול המערכת בעצמו. ממש כך. ולנווט את חייו לאן שיחפוץ, עד לשלמות ונצחיות.